Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
92 obserwujących 1231 notek 1459084 odsłony
GPS, 13 lutego 2013 r.

Ostrosłup dziewięciokątny

2242 22 0 A A A

Weźmy dowolny ostrosłup dziewięciokątny, a zatem taki, którego podstawą jest dziewięciokąt, czy też dziewięciobok. Pokolorujmy wszystkie krawędzie boczne tego ostrosłupa oraz przekątne podstawy dwoma kolorami, tak, że każdy z tych odcinków malujemy jednym z dwóch kolorów. Krawędzie podstawy omijamy - ich nie kolorujemy.

Należy udowodnić, że jakkolwiek byśmy nie pokolorowali tych odcinków, to zawsze któreś z nich utworzą trójkąt składający się z odcinków tego samego koloru. Czy da się to samo udowodnić dla ostrosłupów o podstawie mającej mniejszą ilość boków?Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No ale w tym znaczeniu, to państwo polskie to też totalitaryzm. No bo wtrynia się i reguluje...
  • A niech sobie używają. Co mnie to obchodzi? Ja używam zwrotu "za darmo", co znaczy, że ktoś...
  • "To: "nie mordują dzieci po zapłodnieniu" - to dodane bez sensu." Dlaczego? Bez sensu byłoby:...

Tagi

Tematy w dziale Technologie