Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
92 obserwujących 1231 notek 1459077 odsłon
GPS, 6 maja 2017 r.

Naśladownictwo

723 95 1 A A A

Niektórzy uważają, że sztuczna inteligencja jest niemożliwa, bo to zawsze będzie naśladowanie człowieka, udawanie, oszukiwanie, a nie inteligencja sama w sobie. Moim zdaniem nie mają racji.
Inteligencja człowieka berze się z naśladownictwa. Jak się dziecko rodzi to nie jest inteligentne. Jeśli w trakcie swojego rozwoju nie zetknie się z nikim inteligentnym, nie zetknie się z innymi ludźmi, to nigdy inteligentne nie będzie. Jeśli go wilki wychowają, to będzie mieć inteligencję na poziomie wilka – sprawnie, w porozumieniu z innymi, upoluje jelenia – może nawet zostanie przywódcą wilków. Jeśli go wychowają małpy, to będzie mieć inteligencję na poziomie małpy – będzie sprawnie skakać po drzewach i zręcznie wynajdować owoce.
Naśladownictwo to podstawa inteligencji. Odróżnianie inteligencji od jej naśladowania jest bez sensu. Coś co naśladuje inteligencję jest inteligentne. Nie można odróżnić inteligencji jako takiej od jej naśladownictwa - nie w sensie technicznym czy fizycznym, ale na poziomie definicji. Jakkolwiek byśmy nie zdefiniowali inteligencji, to spełni ją wszystko to, co będzie z nią zgodne i nie ważne czy oszukuje albo naśladuje.
Jeśli już jakoś to różnicować, to inteligencja naśladująca, oszukująca, jest wyższą inteligencją od tej, którą naśladuje i oszukuje. Przez oszukiwanie i naśladowanie przewyższamy to, co naśladujemy i oszukujemy. Oszust jest bardziej inteligentny niż ten, kogo oszukuje. Więc jeśli sztuczna inteligencja będzie nas naśladować i oszukiwać, to nas przewyższy, pokona, będzie to wyższa forma inteligencji.


Grzegorz GPS Świderski

następna notka -> Przymusowa gościnność

Tagi: gps65, sztuczna inteligencja 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No ale w tym znaczeniu, to państwo polskie to też totalitaryzm. No bo wtrynia się i reguluje...
  • A niech sobie używają. Co mnie to obchodzi? Ja używam zwrotu "za darmo", co znaczy, że ktoś...
  • "To: "nie mordują dzieci po zapłodnieniu" - to dodane bez sensu." Dlaczego? Bez sensu byłoby:...

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości